تبلیغات
میثاق طلبگی - گرانفروشی ممنوع!

میثاق طلبگی
 
دعای فرج آیه قرآن تصادفی پخش زنده حرم وصیت شهدا
تاریخ روز اوقات شرعی

ذکر روزهای هفته
وضعیت یاهو مذهبی

Online User

بسم الله الرحمن الرحیم

کاسب و تاجر محترم و مسلمان؛ سلام علیکم و رحمةالله و برکاته

بحمدلله شما درکشورایران که أمّ القرای جهان اسلام وشیعه است زندگی میکنید. مسلمان، پیرو قرآن و اهل البیت (علیهم السلام) میباشید و یقیناً عشق و علاقه شما به دین و معنویات قابل انکار نیست. به همین دلیل هر ساله با شور و عشق؛ درمجالس حسینی و ایّام فاطمیّه و ماه مبارک رمضان شرکت میکنید و حتّی بانی خیر میشوید و اهل خمس و زکات و کسب حلال و خدمت به فقراء و مساکین و درماندگان هستید و کسی نمیتواند شما را از اینگونه رفتارهای معنوی باز دارد و با قرآن و اهل البیت (علیهم السلام) فاصله دهد.

عزیزان؛ بیایید بخاطر خشنودی خدای مهربان و اهل البیت (علیهم السلام)، در سبقت گرفتن در خدمت به مردم کم درآمد با یکدیگر رقابت کنید و با «قانع بودن به سود کم» از لطف الهی بهره مند شوید و تلاش کنید از برکتی که خدای متعال در کسبتان قرار میدهد بهره مند شوید.

آیا میدانید در شرایط کنونی، که استکبار جهانی « بویژه آمریکا و صهیونیسم» با تحریم اقتصادی کشور عزیزمان، مدیریّت بحران میکنند!! تا با خسته کردن ملت مؤمن و ولایت مدار؛ آنها را به زانو در آورند (که البتّه حتماً این آرزو را به گور میبرند)؛ اما برخی از تجار و کسبه با گران فروشی در تقویت این شرایط مقصّر وشریک دشمنان ملت هستند؟

آیا میدانید بخاطر گرانفروشی، برخی از کودکان، نوجوانان، جوانان، افراد مریض و باردار و زنان و مردان سالمندِ ناتوان؛ با سوء تغذیه و غصه! شب را صبح میکنند ولی گران فروش؛ شب، سیر و راحت می خوابد؟

آیا میدانید اگر خریدار به قیمت جنس راضی نباشد ولی مضطرّ به خرید باشد، هرچند معامله باطل نیست امّا گرانفروشی حرام است؟

آیا میدانید بخاطر گرانفروشی، افراد کم درآمد، شرمنده خانواده وفرزندانشان میشوند و از خجالت آرامش خاطر ندارند؟

آیا میدانید گران فروشی؛ زنجیر آتشین جهنم است که گران فروش را با خود به قعر جهنم می کشـد؟

آیا میدانید گرانفروشی، مورد رضای خدا نیست و خیر و برکتی ندارد؟

آیا میدانید سود کم و حلال بهتر از سود زیاد و حرام است؟

آیا میدانید گرانفروش گرچه سود بیشتری می کند ولی با فراهم شدن عذاب اُخروی در عالم برزخ و قبر و قیامت گرفتار است و فرجام کارش بد می شود و به خاطر کسب و خوردن مال حرام! خود و فرزندانش خلافکار و معصیت کار می شوند؟

امام حسین (علیه السلام) روز عاشورا هنگامی که لشکر یزید را موعظه می کرد، آنان به تمسخر آن حضرت پرداختند و آن حضرت فرمودند: شکم های شما از حرام پُر شده است و دیگر سخن حق در روح و جانتان اثری ندارد.

چـرا برخـی از تـجّــار و کسبـه ، به جای گره گشایی از مردم، با گران فروشی گره در کـار مردم می اندازند؟

اگر تـجّار و کسبه، در کسب و تجارتشان مطابق دستورات قرآن و اهل البیت (علیهم السلام) عمل کنند به خیر و برکت و افزایش نعمت میرسند و اگر عمل نکنند خیر و برکت و افزایش نعمت را از دست می دهند و از ستمگران و ظالمان محسوب می شوند.

در حدیث قدسی آمده است که خدای سبحان می فرماید: ...عبادت ده جزء است که نه جزء آن طلب روزی حلال است، پس چون خوراکی و نوشیدنی خود را از حرام پاک کردی در پناه و حمایت من هستی.

 پس بیایید با فاصله گرفتن از این گناه کبیره ایمان خود را به خداوند ثابت ، و با باز کردن گره از کار مردم؛ برکت و رحمت    خداوند را به زندگی خود وارد و عاقبت و آخرت خوبی را برای خود رقم بزنیم.   

طبقه بندی: گرانی جنس یا محبت، 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 22 اسفند 1391 توسط حمید واثق
ذکر کاشف الکرب آیه قرآن ساعت فلش مذهبی حدیث موضوعی مهدویت امام زمان (عج)
دانشنامه عاشورا \ جنگ دفاع مقدس
پیج رنک گوگل
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}